دکتر پیام شهابی در واکنش به بیانیه سازمان پسماند شهرداری : هیچ قراردادی برای عقیم سازی و واکسیناسیون سگ ها امضا نکردیم

سایز متن   /

گیلان تیتر: انتشار گزارش “گیلان تیتر” درباره تلف شدن سگ‌های خیابانی بر اثر تشنگی و گرسنگی ممتد ، در محل نگهداریِ کودآلی متعلق به سازمان پسماند شهرداری رشت در جاده لاکان رشت واکنش های متعددی را برداشت. یکی از آن واکنش ها متعلق به دکتر پیام شهابی بود که از او به عنوان برنده مزایده و طرف قرارداد با سازمان پسماند برای واکسیناسیون و عقیم سازی سگ ها یاد شده است.
در بخشی از بیانیه سازمان پسماند شهرداری رشت در واکنش به فشار افکار عمومی مبنی بر بدرفتاری و کشتار سگ ها در محل نگهداری این سازمان آمده بود: “این سگ ها به محل نگهداری موقت انتقال داده شدند و متعاقب آن سازمان پسماند مبادرت به عقد قرارداد با دامپزشک متخصص بمنظور درمان، واکسیناسیون و عقیم سازی اين سگها و کنترل جمعیت آنها و همچنين جلوگیری از سرایت بیماری به سایر حیوانات و سگ های ديگر و در نهایت جلوگیری از سرایت بیماریهاي خاص به انسان نموده که اسناد ان نيز موجود می باشد ”
حال دکتر پیام شهابی در گفت و گو با خبرنگار گیلان تیتر ، ادعای سازمان پسماند مبنی بر عقد قرارداد را رد می کند و می گوید: “من در مزایده ای که برای واکسیناسیون و عقیم سازی سگ های بی صاحب برگزار شده بود برنده شدم اما قبل از عقد قرارداد با سازمان پسماند پیش شرط هایی گذاشتم که تا این ساعت هیچ تماسی از سوی سازمان برای قبول یا عدم قبول این بندها و پیش شرط ها با من گرفته نشد و در نتیجه هیچ قراردادی هم امضا نشد.”
وی می افزاید: ” مزایده با مبلغ ۲۵۰هزار تومان برای هر قلاده سگ شروع شده بود که براساس محاسبات ما ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان هزینه داروی بیهوشی بود و مابقی هم هزینه جراحی و مراقبت های دامپزشکی بعد از جراحی. همچنین قرار شد که دامپزشکی واکسن هاری به ما بدهد و پلاک ها برای گوش سگ ها تهیه شود. تهیه مکان مناسب برای نگهداری ، گرفتن سگ ها و رهاسازی آن ها و مسایل بهداشتی هم برعهده سازمان پسماند بود. من به این قرارداد ۴تا بند اضافه کردم که قرار شده بود سازمان پسماند نظرش را بگوید تا قرارداد امضا شود. ما همچنین گفته بودیم که کف محل نگهداری سرامیک باشد و اب هم وجود داشته باشد و جایگاهی با کف سیمانی با سایبان و شیلنگ برای شستشو احداث شود و فاضلاب هم تعبیه شود. همه این ها قرار بود انجام شود تا قرارداد بسته شود.”
وی در پایان به گیلان تیتر می گوید: “من تا امروز مکان نگهداری سگ ها را ندیدم و هیچ قراردادی هم نبستم. قرار بود هفته قبل دیداری داشته باشیم که میسر نشد و قرارمان برای روز شنبه (فردا) افتاد اما حال با دیدن فیلم هایی که از مرکز نگهداری سگ ها پخش شد و رفتار غیرانسانی که با این حیوانات شد حقیقتا از عقد قرارداد دلزده شدم مگراینکه تمام شرایطی که مدنظر ماست اجرا شود.”

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی