همه به ساز ساسی مانکن می‌رقصند/ مهدیسا صفری‌خواه

سایز متن   /

وایرال شدن و فراگیر شدن ترانه جنتلمن ساسی مانکن در فضای مجازی بازتاب زیادی داشته است. موافقین و مخالفین هر دو در یک دیدگاه مشترک هستند، آنها ادبیات این ترانه را مناسب گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان نمی‌دانند.

همه به ساز ساسی می‌رقصند

از کالیفرنیا تا تهران، همه به ساز ساسی مانکن می‌رقصند و ظاهراً خودش قبلاً در بخشی از ترانه جنتلمن آن را پیش‌بینی کرده‌است. مخالفان در تهران و شهرهای بزرگ فریاد وامصیبتا سر می‌دهند. همه تلاشمان را می‌کنیم که بچه‌هایمان با استانداردهای جهانی شاد باشند -در حالی‌که نیستیم- و از خشم پنهان ما رها شوند.

شکست در سنگر فرهنگی را قبول کنیم
جنتلمن، بهانه این روزها برای قبول شکست در سنگر فرهنگی است. ما بخشی از کودکی با صدای آژیرمان را در شادی بچه‌هایی می‌بینیم که می‌خواهیم آنها را زودتر از موعد به بار بنشانیم. ما موسیقی، رقص و ممنوعه‌هایمان را برای آنها عادی جلوه می‌دهیم تا تابوهای سخت جامعه را آرام بشکنیم.

با والدین بچه‌ها سازش کنید
فیلتر نداشتن روی ذهن و مغز بد دردی است، این فیلتر با خودسانسوری تفاوت دارد و نوعی شناخت از محیط و داده‌های محیطی است. حذف این فیلترها باعث پایین آمدن سن بلوغ عاطفی و جسمانی کودکان می‌شود. عدم توجه به هشدار والدین در فیلم‌ها و سریال‌ها و موسیقی این فیلتر را کمرنگ می‌کند. شادی نباید بهانه‌‌ای برای مسمومیت ذهنی این بچه‌ها باشد و مسئولین بهتر است بدانند این روزها بهتر نسخه فرهنگی سازش با پدران و مادران دهه شصتی این بچه‌ها است، کودکی نصف‌‌ونیمه‌شان را به آنها بازگردانید.

منبع: پایگاه خبری گلونی

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی